Potápění

Souostroví Zanzibar je obklopeno korálovými útesy, skrytými v azurových vodách Indického oceánu. Potápění a šnorchlování právě zde se právem řadí mezi nejkrásnější na světě. Kromě až 350 druhů ryb zde můžete pozorovat želvy a delfíny, někdy i keporkaky. Pokud máte velké štěstí, objeví se i žralok velrybí! Více jak 20 potápěčských lokalit nabízí rozmanitost a dobrodružstvíjak pro začátečníky, tak i pro zkušené potápěče.

Nejoblíbenějším místem pro potápění je obrovský korálový útes kolem malého ostrůvku Mnemba na severovýchodě Zanzibaru. Nevýhodou je větší počet potápěčů, jelikož na toto místo vyráží většina potápěčských center z půlky ostrova.

Velmi odlišné, ale stejně tak atraktivní, jsou útesy v zálivu Menai na jihozápadě Zanzibaru. Jedná se o poměrně nedotčená místa díky menšímu počtu turistů a center na jihu ostrova.

Za opravdový klenot podmořského života se považuje soukromá přírodní rezervace Chumbe island, kde najdete nejkrásnější korálové zahrady na světě. Jediný způsob, jak navštívit toto místo, je přes Chumbe Island Lodge. Aby se korálové útesy zachovaly, je zde povoleno pouze šnorchlování.

Potřebujete poradit? Napište!

Označené* položky jsou povinné.